Naše prvé plavecké jasličky

30.03.2010 16:29

V našom kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice sa posledný marcový víkend nachádzalo o niečo viac kočíkov a detičiek ako zvyčajne.  Tentoraz k nám zavítali rodinky z celého Slovenska. Konala sa tu totiž HUPSLANDIA, relaxačný pobyt pre rodiny s maličkými deťmi, počas ktorého už tí najmenší drobci majú možnosť získať prvé „plavecké“ skúsenosti.

 

No a to by sme neboli my, členovia Rodinného centra Ovečka, aby sme takúto príležitosť v našom meste nevyužili :-). Bez váhania sme oslovili organizátorov, ktorí nám vyšli v ústrety!

 

Naše detičky, ktoré sa plaveckých jasličiek zúčastnili, sú síce už dvojročné a prvý kontakt s vodou v bazéne už majú dávno za sebou, no doposiaľ to ešte nikdy nebolo také zábavné. Privítala ich milá pani inštruktorka, ktorá mala nachystané rôzne hračky a pomôcky do vody, veselé riekanky a dobrú náladu. Počas troch dní, pod jej vedením (za prítomnosti rodičov) sa deti postupne učili uvoľniť vo vode, nebáť sa a to bez toho, aby si to vôbec uvedomovali. Skúšali sa ponárať, skákať do vody, čľupkať, kopkať, bublinkovať... Všetko robili s radosťou a bolo na nich vidieť ako sa postupne zbavovali aj posledných zvyškov strachu. Pobyt v bazéne si naozaj užívali.

 

Rovnako aj my, rodičia, sme mali radosť, že sa im vo vode tak páči a tešia sa na každú lekciu. Bol to príjemne a užitočne strávený čas nielen pre deti, ale aj pre nás. No a deťúrence budú ešte dlho spomínať na to ako sa výborne vyšantili vo vodičke!

 

Ak máte chuť zúčastniť sa HUPSLANDIE aj Vy, bližšie informácie k pobytu nájdete na stránke www.kupele-teplice.sk. Pre veľký záujem je možnosť prihlásiť sa aj na mimoriadny júnový termín.